O hotelu

Hotel Na Ostrově leží v těsném sousedství historického centra města Berouna na ostrově, který obtéká řeka Berounka svým hlavním řečištěm a ramenem s pozůstatky starých mlýnů. Také pravý přítok Berounky řeka Litavka, která se vlévá několik desítek metrů od hotelu, přispívá k malebnosti bezprostředního okolí. Hotel je situován dostatečně vysoko tak, aby jej neohrožovaly zvýšené stavy jarních vod. Centrum města vzdálené jen pětiminutovou procházkou je souborem historických objektů, které jsou velmi dobře zrestaurovány a opraveny. I přes svůj historický ráz žije centrum města dnešním životem s vyhlášenými trhy.

Vlastní hotel Na Ostrově je moderní stavbou s výraznými barevnými prvky a dominantami, na které návštěvník nezapomíná. Celková zelenomodrá barevnost kontrastuje s bílými plochami fasád prosvícených slunečním žlutým pásem.

Výrazná prosklená věž směruje hosty k hlavnímu vstupu do hotelu. Než se hosté rozejdou do některého ze 109 pokojů, mohou posedět ve Snack baru, který volně navazuje na foyer. Výtah pohodlně zpřístupňuje tři hotelová patra, kde jsou pokoje vybavené vlastní koupelnou, WC, telefonem a televizí. Výběr pokojů je velmi pestrý - od jednolůžkových až po několikapokojové suity s nábytkem zeleným, vínovým nebo modrým.

Gastronomii hotelu vévodí příjemné prostředí restaurace "Na Ostrově", jejíž součástí je v letních měsících terasa. Modrý sál "Matisse" poskytuje jak klidné ranní stolování, tak pohodlí při obědě nebo večeři. Snadná možnost změny dispozice umožňuje využít jej jako konferenční sál, případně pro slavnostní tabule. Mezinárodní i česká kuchyně zaručuje široký výběr i pro náročného zákazníka. Pro skupiny je připraveno několik druhů menu. Velký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů je samozřejmostí.

Víceúčelový kongresový sál "Platon" poskytuje pohodlí jak v divadelní úpravě, tak v kongresové úpravě, avšak dobře poslouží i jako restaurace, případně taneční sál. Všechny stravovací prostory, stejně jako kongresové sály, jsou klimatizovány.

Sportovní vyžití umožňuje sousedící zimní stadion,jehož provoz hotel zajišťuje. K dispozici je od srpna do dubna ledová plocha, od dubna do konce července pak plocha na in-line hokej. V sousedství hotelu je dále možné využít služeb nově otevřeného fitness centra, nachází se zde fotbalové hřiště a antukové tenisové kurty. V provozu nový areál vodního světa,který sousedí přímo s hotelem.

Parkoviště s automatickou závorou a podzemní garáže zaručují bezpečí pro auta a autobusy návštěvníků.

V recepci hotelu k dispozici "internetový koutek" pro hosty hotelu zdarma. Ve všech pokojích i sálech je možné bezplatné vysokorychlostní bezdrátové připojení na internet.